Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jakie kupić radio, by na skraju zasięgu dobrze odbierało

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • jakie kupić radio, by na skraju zasięgu dobrze odbierało

    wszystko zawsze podać
    bit5 w bajcie 25 na 1

  • #2
    jakie kupić radio, by na skraju zasięgu dobrze odbierało

    Witam,
    w swojej octavi mam obecnie radio blaupunkt, niestety na wschodzie zasięgi poszczególnych stacji bywają "na krawędzi" i odbiór nie jest najlepszy.
    czy możecie polecić jakiś radio (nie typu swing) które dobrze by odbierało w takich warunkach?
    u znajomych siedzi sony i odbiór jest nieporównywalnie lepszy.
    zależało by mi również na wejściu usb.
    czy ktoś miał odczynienia z modelem sony GT39U

    pozdrawiam
    Mateusz

    Komentarz


    • #3
      Re: jakie kupić radio, by na skraju zasięgu dobrze odbierało

      A ja chciałbym ci troche podpowiedzieć, podjedź do kogoś kto handluje używanay radiami i powiedz jaka jest sprawa, niech ci podłączy ze 2-3szt i przejedź się sprawdź sygnał co i jak, poza tym ci co profesjonlanie zajmują się montażem radii mają urządzenia do zmierzenia jakości sygnału .

      P.s. Ale uważaj tuż za rogiem jest .... żubr
      Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez samuraj
        w swojej octavi mam obecnie radio blaupunkt,
        Samuraj,

        (znowu będzie o wzmaczniaczu )

        a czy zamontowałeś sobie inserter/separator czy jakikolwiek inny układ podający napięcie na wzmacniacz anteny ?

        W O1 może być oddzielny układ (oddzielny kabel +12V) zasilania wzmacniacza

        Balupunkt może nie wystawiać tego napięcia a antena Ci działa tylko dlatego, iż tam we zmacniaczu jest by-pass. Jak podasz napięcie to kilka kilometrów jesteś do przodu z zasięgiem

        [ Dodano: Pią 20 Maj, 11 19:36 ]
        i jeszcze jedno mi przyszło na myśl: możesz mieć zwarcie w antenie jak w wielu przypadkach czyli po prostu nie masz anteny a odbierasz cokolwiek tylko na kablu i dzieki większej czułości radia aniżeli radia fabryczne.

        Podpowiedz ile kilometrów możesz odjechać od nadajnika ?

        samochód kupiłeś z takim stanem rzeczy czy też w międzyczasie się posypało ?

        Możesz zrobić prosty test: podłącz do gniazda antenowego (do środkowej żyły dbając byś nie zwierał z tą zewnętrzną) miast anteny zwykły przewód jaki Ci wpadnie w ręce o długości 0,8-1m i porównaj. Podaj jaki był wynik testu i pokieruję Cię co dalej.

        Komentarz


        • #5
          separator pomógł :-), choć i tak zmienię dodatkowo radio

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X